Młoda mama a obchodzenie Tłustego Czwartku

Mało jest w kalendarzu takich świąt jak Tłusty Czwartek, które w zasadzie każdy obchodzi z przyjemnością, kiedy każdy jest zadowolony z życia i uśmiechnięty i na chwilę zapomina o swoich kłopotach, kilogramach czy dietach. Tradycja jedzenia pączków jest w naszym kraju bardzo powszechna, trzeba jednak pamiętać o ograniczeniach, jakie pojawiają się w niektórych sytuacjach. Jedną z nich jest winszowanie gościom w Rybniku i jedzenie pączków a karmienie piersią, a w zasadzie zależność, jaka jest pomiędzy nimi. Szczególnie młode mamy muszą mieć się w tym dniu na baczności.

Uważaj na swojego maluszka

Mamy, które są do miesiąca po porodzie, w ogóle bardzo powinny zwracać uwagę na swoja dietę oraz rodzaje spożywanych dan i posiłków. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na konieczność odbudowania i zregenerowania wymęczonego porodem organizmu, ale również ze względu na dobro oraz bezpieczeństwo maleństwa. Pączki, chociaż pyszne, zawierają spore ilości cukru, są ciężkostrawne, składają się w zasadzie w całości z pustych kalorii, a dodatkowo smażone są na głębokim tłuszczu, co dodatkowo sprawia, że mogą być ciężkim do przyjęcia pożywieniem dla niedawno urodzonego dziecka, nieznającego jeszcze smaku smażonych potraw. W tym czasie trzeba szczególnie zadbać o zdrowie brzuszka maleństwa, ponieważ to od niego zależy dobre samopoczucie i dziecka, i matki.

Nieco starsze dzieci

Na szczęście takie obostrzenia dotyczą jedynie świeżo upieczonych mam, czyli tych, które są w pierwszym miesiącu po porodzie. Jeśli wprowadziłaś już do swojej diety smażone potrawy, a twoje dziecko czuje się po nich dobrze, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby zjeść jednego czy dwa pączki. Zawsze jednak zwracaj na wszelki wypadek uwagę na to, jakie nadzienia wybierasz, ponieważ truskawki czy cytrusy mogą dziecko uczulać i powodować problemy z brzuszkiem. Wybieraj więc jedynie takie, jakie znasz i jakie jadłaś już wcześniej, żeby mieć absolutną pewność, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku.