Konkursy uniwersalne i pyszne

Jak się okazuje, jest jeden taki dzień w roku, kiedy wszyscy nagle zapominają o tym, że do uprawiania sportu potrzebne są miesiące, jeśli nie lata ciężkich treningów, odpowiednie diety, trzymania się ustalonych zasad i reguł, nie zawsze prostych i oczywistych. Takim dniem jest Tłusty Czwartek – jeden z ulubionych dni w roku Polaków, kiedy to mogą pofolgować swojemu zamiłowaniu do słodkich pyszności  oraz mogą wykazać się swoimi zdolnościami do pochłaniania sporych ich ilości – w dodatku na czas.

Miasta organizują pączkowe konkursy

W wielu miastach obecnie panuje tradycja hucznego obchodzenia tego święta oraz organizowania z jego okazji konkursów. Jednym z popularniejszych miast, o których tego dnia mówi Polska, jest Poznań, chociaż jedzenie pączków na czas – zawody Warszawa 2015 również były pamiętne ze względu na rekord, jaki tego dnia padł. Celem konkursu organizowanego przez dzielnicę Wola jest zjedzenie w jak najkrótszym czasie pięciu pączków. W 2015 roku dokonał tego jeden z uczestników w rekordowym czasie – pięć pączków zniknęło w zaledwie jedną minutę oraz czterdzieści sekund, ustanawiając tym niebywały rekord, trudny innym do pokonania. W nagrodę uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, na którym został mianowany Wolskim Pączusiem, dostał również pamiątkowe upominki zorganizowane przez dzielnicę, a także oczywiście cały stok słodkich pączków, ufundowanych przez Cukiernie Piekarnie PUTKA. Uczestnik był wielce rad z osiągniętego wyniku oraz z otrzymanych nagród, którymi mógł się do woli delektować w ciszy i spokoju.

Konkurs naprawdę dla każdego?

Mało jest obecnie konkursów, które mogą tak integrować ludzi jak konkurs w jedzeniu paczków na czas. To jedno z takich wydarzeń w roku, kiedy zapominamy o wszystkim i oddajemy się słodkiemu szaleństwu oraz kaloriom. Tego dnia każdy może wziąć udział w konkursie, jeśli odpowiednio wcześnie wyraził chęć uczestnictwa, zgłaszając swój udział za pomocą internetowego formularza lub w siedzibie organizatorów. winszowanie gościom w Rybniku